Itt a fordulat: fittyet hány a Google az európai tényellenőrzésre
A Google és a Meta a tényellenőrzési kódex ellenére nem hajlandó alkalmazni az uniós előírásokat.
A brit politikus a Danube Institute műsorában beszélt az EU megosztottságáról, és az amerikai elnökválasztásról is.
„Ha az Európai Unió nem hajlandó meghallani a magyarok kéréseit a tagállamok nagyobb függetlenségével kapcsolatban, akkor a brüsszeli ellenállás eredménye nem lehet más, mint hogy Orbán Viktor tovább tudja növelni a népszerűségét hazája szavazóinak körében”
A fenti mondat Nigel Farage szájából hangzott el a Danube Institute új podcast sorozatában. A műsor a Danube Dialogues nevet viseli, a legújabb adást pedig John O’Sullivan, az intézet elnöke vezette, az eseményről a hírado.hu is beszámolt. A brit politikus, a Brexit Párt alapítója a beszélgetés elején elmondta, hogy fiatalon egyáltalán nem tervezte, hogy politikai pályára lép, habár élvezte követni a mindennapi híreket, és amikor csak alkalma adódott, vitába szállt bármilyen témával kapcsolatban. Ennek ellenére az üzleti karrier mellett döntött, és egy nagy, nemzetközi kereskedelmi céghez csatlakozott. A politikai hivatását akkor érezte meg, amikor az Egyesült Királyság aláírta a maastrichti szerződést, mert úgy érezte, hogy az Európai Unió előbb-utóbb egy központosított, zsarnokoskodó szuperhatalommá fog válni, amely semmibe veszi saját polgárai akaratát.
A UKIP volt elnöke kitért Orbán Viktorra, és az európai megosztottságra is. Szerinte a magyar miniszterelnök követelései, hogy Brüsszel több hatalmat adjon a tagállamoknak, és hogy megengedje azt, hogy saját döntéseket hozzanak, azt fogja eredményezni, hogy minél inkább kéri ezeket, és minél inkább visszautasítják, annál népszerűbb lesz Orbán a magyar szavazók körében.
Orbán Viktor ragaszkodása az egyházhoz és a keresztény értékrendhez Magyarországon, a nemzeti identitás megőrzése iránti elköteleződése és az etnikai bevándorlás miatti aggodalmai teljesen szembemennek mindazzal, amit a német, francia, belga vagy más politikai vezetők mondanak.
Farage szerint a populizmus egyre népszerűbbé kezd válni, ő pedig támogatja ezt. Érvelése szerint a szó semmi egyebet nem takar, mint az emberek azon racionális vágyát, hogy újra önmagukat kormányozzák, hogy helyreállítsák a demokráciát, és megőrizzék a nemzeti identitásukat. „Ha a populizmus vagy a populista hullám azt jelenti, hogy az emberek a városaikban és falvaikban egyre inkább saját kezükbe akarják venni a sorsukat, hogy működőképes demokráciát szeretnének a központosított bürokráciával szemben, akkor a szó minden értelmében csak támogatni tudom” – mondta a politikus.
A beszélgetés további részében szó esett még az EU jövőjéről, és az amerikai elnökválasztásról is.
Nyitóképünk forrása: MTI/EPA/Will Oliver.